Kunst on isiklik kogemus, erinevate meelte elamus – tunnete, mõtete, aistingute sümbioos. Kunst on vaikus – hetk enne hinnanguid, mil viinamari on hõrk maitse, ent mitte veel sõna.

Metamorfoos-ArtPriori-Title_EST

Kontseptsioon

Art Prioris on elegantselt koos nii kõrgtasemel kunst kui suurepärane toit. Restorani interjöör on valminud loominguliste eriprojektide järgi Tallinnale omase gooti arhitektuuri eeskujul. Vana maailma ideed on modernselt seotud uutega.

Art Prioris on kolm eraldi söögisaali – igaühes eksponeeritud väärtuslik originaalkunst. Maalid möödanikust kuni kaasajani pakuvad hõrgu toidu kõrvale intellektuaalseid ja esteetilisi kogemusi kui väljapeetud gurmeed.

Art Priori menüü kannab kaasaegseid põhjamaised toidutrende ja puhtaid maitseid ning tervislikke kooslusi.

Köögi Idee

Restorani avatud köök on ülimalt kaasaegne, sealt ei puudu ka elav tuli – grill, millel suur osa Art Priori artistlikest roogadest lihvi saab. Järgitakse peamiselt uusi põhjamaised trende ja orienteerutakse eelkõige hooajalisele värskele toiduainele; maitserohelist kasvatatakse ise ning ligikaudu poole menüüst moodustavad taimetoidud. Oluline on kõigi toiduainete tervislik ja harmooniline kooslus ühel taldrikul. Köök lähtub puhastest maitsetest ja parimatest omadustest, mida igal toiduaine endas kannab.

Ürituste konseptsioon

Restorani avatud ja loominguline meelsus ning ruumide võimalused lubavad siin läbi viia väga erineva iseloomuga üritusi. Neid korraldatakse nii restorani enda poolt kui ollakse avatud ka ideedele ja koostööettepanekutele väljastpoolt.

Restorani igapäevaseks prioriteediks on toidu- ja kunstisündmused.

Vaheldusrikkust pakutakse ka köögipoolel. Koduste peakokkade kõrvale kutsub Art Priori külla nimekaid kokkasid väljastpoolt, kelle menüüd restoranis eraldi sündmusena esitletakse ja pakutakse.

07.03.2016 20 00

Metamorfoos – ajatu kunsti

Kas kunst teeb surematuks?

Just sellele küsimusele püüab vastust leida Art Prioris avatav omapärane portreefotode näitus, mis on inspireeritud surematust maalikunstist ja ajalikust toidukunstist.

Metamorfoos – muundumine, mäng kujutluse ja tegelikkuse piiril, olla ühena siin ja teisena mujal – etendus, ümberkehastumine, kuid ometi sel määral endaks jäämine, et taas tagasi muunduda – muinasjutt, mis on teinekord rohkem päris, kui elu ise.

Näitusel on eksponeeritud 19 maalilist fotot, millel poseerivad restorani Art Priori töötajad, kes on oma igapäevasest ametis viidud vihjamisi renessansi ajastu maalide atmosfääri nagu see meenub ammustelt natüürmortidelt. Igale pildile on jäänud vaid üks kaasaegne detail, mis oleks sinna nagu tänasest hooletult ununenud, kutsudes otsima seoseid tollase ja nüüdse vahel.

Näitusest täpsemalt juba 7. märtsil.

Loe veel

Orm Oja Peakokk

Mart Klaas Peakokk

Peakokkasid inspireerib loodus

Left arrow
Right arrow