Kunst on isiklik kogemus, erinevate meelte elamus – tunnete, mõtete, aistingute sümbioos. Kunst on vaikus – hetk enne hinnanguid, mil viinamari on hõrk maitse, ent mitte veel sõna.

Juss Piho / LOOD MEIS ENDIS

 

Kontseptsioon

Art Prioris on elegantselt koos nii kõrgtasemel kunst kui suurepärane toit. Restorani interjöör on valminud loominguliste eriprojektide järgi Tallinnale omase gooti arhitektuuri eeskujul. Vana maailma ideed on modernselt seotud uutega.

Art Prioris on kolm eraldi söögisaali – igaühes eksponeeritud väärtuslik originaalkunst. Maalid möödanikust kuni kaasajani pakuvad hõrgu toidu kõrvale intellektuaalseid ja esteetilisi kogemusi kui väljapeetud gurmeed.

Art Priori menüü kannab kaasaegseid põhjamaised toidutrende ja puhtaid maitseid ning tervislikke kooslusi.

Köögi Idee

Restorani avatud köök on ülimalt kaasaegne, sealt ei puudu ka elav tuli – grill, millel suur osa Art Priori artistlikest roogadest lihvi saab. Järgitakse peamiselt uusi põhjamaised trende ja orienteerutakse eelkõige hooajalisele värskele toiduainele; maitserohelist kasvatatakse ise ning ligikaudu poole menüüst moodustavad taimetoidud. Oluline on kõigi toiduainete tervislik ja harmooniline kooslus ühel taldrikul. Köök lähtub puhastest maitsetest ja parimatest omadustest, mida igal toiduaine endas kannab.

Ürituste konseptsioon

Restorani avatud ja loominguline meelsus ning ruumide võimalused lubavad siin läbi viia väga erineva iseloomuga üritusi. Neid korraldatakse nii restorani enda poolt kui ollakse avatud ka ideedele ja koostööettepanekutele väljastpoolt.

Restorani igapäevaseks prioriteediks on toidu- ja kunstisündmused.

Vaheldusrikkust pakutakse ka köögipoolel. Koduste peakokkade kõrvale kutsub Art Priori külla nimekaid kokkasid väljastpoolt, kelle menüüd restoranis eraldi sündmusena esitletakse ja pakutakse.

26.09.2016 19 00

Restoran Art Priori avab sügishooaja!

Esmaspäeval 26. septembril kell 19.00, Tallinna vanalinnas, Olevimägi 7

Sügis Art Prioris algab vaheldusrikkalt ja värvideküllaselt.  Kostitame suupistetega uuest menüüst ja avame kunstnik Juss Piho maalide näituse.

Kunst on meie suurepärane kaaslane. Juss Piho õlimaalid restoranisaalides loovad taaskord uusi meeleolusid. Iga näitus toob kaas oma loo. Figuurid Piho piltidel on seisatunud. Vaataja saab süveneda tundmatute tegelaste maailma, neisse peatunud hetketesse kui kaadritesse, mis provotseerivad arutlema selle üle, mis oli enne või juhtub pärast. Kunst kõneleb meis endis. Pildid ja nende lood on saatjateks õhtusöökidele, pakkudes seltskonda suurepärase toidu ja hea muusika kõrval.

Art Priori serveerib sel sügisel a la carte menüüd, millest igaüks saab kombineerida endale meelepärased valikud, kuid pakub ka mitmekäigulisi degustatsioonimenüüsid, kus meie kokad ise on koostanud oma põneva nägemuse teie õhtusöögist.

Neile, kel tuju lihtsalt kergete suupistete ja klaasi veiniga Art Priori kunstipärast atmosfääri nautida, on avatud meie veinisaal, kus teenindab sommeljee.

Olete südamest oodatud!

Loe veel

Orm Oja Peakokk

Orm Oja

Mart Klaas Peakokk

Mart Klaas

Peakokkasid inspireerib loodus

Left arrow
Right arrow